Formuła 1 nie bez powodu zwana jest także królową motosportu. Od 1950 roku nieprzerwanie rzesza fanów motoryzacji z całego świata, serwując pasjonujące pojedynki na prestiżowych wyścigach samochodowych. Aby usiąść za kierownicą takiego bolidu trzeba cechować się niezwykłą wytrzymałością oraz przejść szereg eliminacji. Co warto wiedzieć o tym sporcie? Skąd wziął się fenomen formuły 1?

Formuła 1 – podstawowe informacje 

Formuła 1 jest jednym z najpopularniejszych sportów motorowych na świecie. Pierwszy wyścig odbył się w roku 1950 r. na brytyjskim torze, który dzisiaj znamy pod nazwą Silverstone. Początkowo dyscyplina rozgrywana w Europie, w miarę upływu czasu zaczęła gościć także na innych kontynentach, m.in.: w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Azji oraz Australii. Dziś Grand Prix Formuły 1 składa się z 21 wyścigów, podczas których o tytuł mistrza świata i zwycięzcy w klasyfikacji konstruktorów rywalizuje 10 zespołów: Mercedes, Scuderia Ferrari, Red Bull, McLaren, Ashton Martin, Scuderia AlphaTauri, Alfa Romeo, Alpine, Haas, oraz Williams. W każdym teamie ściga się natomiast dwóch kierowców. Najwięcej razy, bo aż siedmiokrotnie, po tytuł mistrza świata Formuły 1 sięgnęli Michael Schumacher oraz Lewis Hamilton. 

Tanie Akumulatory Samochodowe

Motocenter

Formuła 1: fenomen sportu – jak zostać kierowcą f1?

Wyścigi Formuły 1 bez wątpienia są wspaniałą rozrywką dla osób lubiących adrenalinę oraz rzecz jasna pasjonatów motoryzacji. W dzisiejszych czasach chcąc zostać kierowcą bolidu niezbędne jest wczesne szkolenie. Zazwyczaj kierowcy swoją przygodę ze ściganiem zaczynają w kartigniu mając po 8 – 9 lat. Jednak droga do tego aby usiąść za sterami samochodu f1 jest długa, wymagająca i niezwykle kosztowna. W końcu Formuła 1 uznawana jest za jeden z najbardziej elitarnych sportów. Kariera kierowcy to zatem spora dawka wyrzeczeń oraz poświęceń połączona z talentem, wytrwałością oraz szczęściem. To ostatnie jest również niezbędne do tego, aby móc marzyć o miejscu w teamie. Konkurencja w niższych ligach jest bardzo duża, a miejsc w formule 1 dla ścigających się kierowców tylko dwadzieścia.